Počela sezona triatlona u Crnoj Gori!

Rate this item
(3 votes)

Liga 2015

Na području plaže Kalardovo u Tivtu održana je trka u sprint distanci (750 m plivanje, 20 km biciklizma, 5 km trčanje) na kojoj je učestvovalo 23 takmičara iz Podgorice, Nikšica, Cetinja, Bara, Budve, Kotora i Herceg Novog. Time je počela nova sezona triatlon takmičenja u Crnoj Gori.

Većina triatlonaca je uspješno završila trku, mada je bilo i nekoliko odustajanja zbog tehničkih kvarova na biciklu. Trku je najbrže završio Luka Čupić iz TK Herceg Novi u vremenu 1:09:07h dok su iza njega stigli Dušan Milošević i Saša Jovanović iz TK Podgorica. Trku je uspješno završila i jedina takmičarka Gorana Vujović, šampion Crne Gore za 2014. u vremenu 1:41:22.

Uslovi za trku, čiji je start bio u 10 sati, su bili skoro idealni. Temperatura mora je bila oko 20 stepeni, sa blagim talasima, što nije smetalo triatloncima da uspješno pređu ovaj segment trke. Mnogi su popravili vremena i lične rekorde. Biciklistički dio od 7 krugova uz pistu tivatskog aerodroma pratio je blagi vjetar koji nije mnogo uticao na konačne rezultate. Trkački dio, zbog jakog sunca bio je najteži, što je i očekivano za ovo doba godine, ali konačno smo na svojoj koži mogli da osjetimo vrelinu ljetnjeg sunca.

Sljedeća trka za crnogorske triatlonce zakazana je za 13. jun na Plavnici gdje će biti održan 2. podgorički triatlon na kome je već prijavljeno preko 80 takmičara iz zemlje i regiona!